بعد از گذراندن اولین واحدهای “روانشناسی رشد و کودک ” اولین جرقه ها خورده شد .

پروسه رشد و نظریات صاحب نظران مختلف در مورد رشد انسان و بخصوص کودک  ، من رو به دنیای کودکان نزدیکتر کرد. ولی خوب من یک کارمند بودم و حالابعد از دو سال تحصیل در رشته اقتصاد و تغییر رشته به روانشناسی باید زودتر واحدهام رو پاس میکردم تا …

در ادامه هرچه پیش تر می رفتم از انتخابم راضی تر می شدم … تا رسیدیم به کارورزی در آسایشگاه “رازی ” (کهریزک) از شما چه پنهان همون روز اول به محض ورود به راهروی ورودی و دیدن بیماران شدیدا روانی غش کردم و… همونجا فهمیدم برای کار با بیمار ساخته نشدم .

ولی هنوز امیدی بود … کارورزی در “مهدکودک” ،  این بار با هر ترفندی از اداره مرخصی میگرفتم تا ساعت های کارورزی را بگذرانم.

بله ! بچه ها . همون کاری بود که برایش ساخته شده بودم . در کار با بچه ها روز به روز روند رشد و تغییر رو دیدم . شیرین و شفاف هستن ، ولی همش این نبود ، من دوست داشتم کار موثری بکنم که برایش ساخته شده بودم ( رسالتم رو در زندگی پیدا کردم) شروع کردم ، به صحبت با اساتید ، مدیران با سابقه مهدکودک ها و …بالاخره تصمیم گرفتم و به خودم گفتم ۱۷ سال سابقه کاری دولتی رو ندید بگیر و بیا و خودت کاری رو شروع کن و شروع کردم .

۱۸ فروردین ۱۳۸۰ ، درهای مهدکودک آفتاب به روی کودکان عزیزمان باز شد و آفتاب متولد شد.

خونه اول آفتاب یک خونه کوچک و جمع و جور ولی دلنشین و گرم بود شبانه روز تلاش میکردیم که کودکان در آفتاب هر چه بیشتر و بهتر رشد پیدا کنند.

قرارمون در آفتاب این بود و هست که :

  • بچه ها در زمینه های رشدی ( پنج جنبه رشد کودک) و به طور همه جانبه خوب مهارت بدست بیارند، پس باید فعالیت داشته باشند و از طریق بازی و فعالیت به پرورش مهارت ها برسند.
  • ما باید کودکان رو بشناسیم تا بتونیم براشون کار کنیم . برای همین از آزمونهای به روز و استاندارد های جهانی (نورم شده در ایران) بهره میگیریم تا بدونیم کودکان‌مان چه نقطه ضعف و قوتی دارند . اینطوری با تاکید بر نقاط قوت میتونیم نقاط ضعفشون رو کمرنگ کرده و از بین ببریم . ( این کار دپارتمان روانشناسی آفتاب است که برای همه کودکان ثبت نام شده در آفتاب بصورت رایگان انجام می شود. )
  • پدرها و مادرها مهم هستند ، اگر اونها ، روش های فرزند پروری رو بدونند و با هم هماهنگ باشند بسیاری از مشکلات رفتاری کودکان برطرف می شود. به همین خاطر آفتاب از روز اول آموزش خانواده رو جزو یکی از اصلی ترین فعالیت ها و خدمات خود به مخاطبانش قرار داد و همچنان با قدرت بیشتری هم ادامه دارد.

سال ها گذشت و هر کودکی از پیش ما به مدرسه میرفت اشک به چشممان می آورد ، اشک شوق از اینکه پسر یا دختری رشد کرده و به مرحله دیگری از زندگی وارد می شود ، این سهم ما بود ولی خانواده ها هنوز دوست داشتن مراحل بعدی رشد و پرورش کودکشان را با آفتاب ادامه بدهند و درخواست های زیادی برای راه اندازی دبستان آفتاب کردند پس مدرسه پسرانه آفتاب متولد شد.

کارمان زیاد بود ولی عشقمان بیشتر .. بالاخره مهر ۹۶ پیش دبستان و دبستان پسرانه آفتاب شروع به کار کرد.

نگاهمان به رشد و پرورش در مجموعه آفتاب ( مهد کودک و پیش دبستان تا پیش دبستان و دبستان) هماهنگ  هست هنوز هم در پی یادگیری های خودمان بر این باورین که پسران دبستان آفتاب قرار است :

  • توانایی های خودشان را به نسبت خودشان ارتقا دهند .
  • با تجربه ، اظهار نظر و سوال می توانند یاد بگیرند .
  • اگر در مدرسه شاد باشند زمینه های رشد فردی و اجتماعی برایشان فراهم می شود.
  • در مدرسه هم یاد میگیرند هم یاد می دهند .
  • در قبال خودشان و دیگران مسئول باشند.
  • سوادهای چندگانه دنیای امروزی را بدانند .
  • شهروندانی مسوول و کارآفرین و سهیم در افزایش فرهنگ عمومی باشند.

البته که برای داشتن چنین دبستانی معلمان و همکاران کارآزموده ، اتاق فکر بهره مند از دانش روز و ابزارهای موثر لازم است که خوشبختانه توانسته ایم با گردهم آوردن آنچه در بالا آمده است مدرسه ای جذاب ، با هدف و حرکتی رو به جلو را پیش ببریم .

دپارتمان های زبان انگلیسی ، ریاضیات ، علوم ، پژوهش ، روان شناسی ، خلاقیت ، ورزش ، ادبیات و … دراین مهم ما را یاری می دهند.

بیشترین هدف مدرسه آفتاب پرورش انسان است. انسانی شاد و توانا ، جدا از شعار واقعیت آن است فردی که بتواند با فراگیری مهارت های زندگی با خود و دیگران در صلح و آرامش باشد و از استعدادهای خدادادی و اکتسابی به خلاقیت برسد میتواند انسانی شاد و توانا باشد.

به امید آنکه بتوانیم به رسالت مان برای کودکان سرزمین مان ایران عمل کنیم و قطعا یادگیری برای بهترو  موثر شدن همیشه و همیشه برای همه کارکنان آفتاب از موسسین تا کادر آموزشی و اداری و .. مهمترین اصل برای خدمت رسانی و موفقیت است .

آغاز پیش ثبت نام

پیش دبستان و دبستان سرواندیشان آفتاب برای سال تحصیلی جدید به تعداد محدود ثبت نام می نماید.