دلایل بی میلی دانش آموزان به صبحانه

والدین گرامی اگر کودک شما به وعده‌ی صبحانه بی‌میل است. حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

صبحانه مورد نیاز کودکان
در صبحانه کودکان به مقدار زیاد باید به فکر پروتئین باشیم. پس از خواب شبانه، بدن کودکان بیش از هر چیز نیاز به پروتئین دارد. بیشتر از آنکه در صبحانه کودکان به فکر نان و چای شیرین ، انوع مربا و کره و خامه باشید ، مواد پروتئینی را زیاد کنید. شیر ، تخم مرغ ،پنیر ، انواع حبوبات پخته شده و حتی ماست کم چرب در کنار غلات بهترین صبحانه مورد نیاز کودکان و نوجوانان است.

 

دلایل بی میلی دانش آموزان به صبحانه
یک متخصص کودکان درباره‌ی اولين دلیل بی‌میلی كودكان به صبحانه اظهار داشت: صبحانه يكی از وعده‌های مهم غذايی در طول روز است. صبحانه سيستم دفاعی بدن، سيستم گوارش و فكر و انديشه را به كار مي‌اندازد. تحقيقات نشان می‌دهد مصرف صبحانه باعث افزايش قدرت يادگيری و ايجاد تمركز بيشتر در كودكان می‌شود.
وی دلیل بعدی بی میلی کودکان به صبحانه را تكراری و يكنواخت بودن صبحانه عنوان کرد و گفت: طبق تجربه غذايي بايد از صبحانه‌هایی شروع كنيم كه بچه‌ها دوست دارند و هيچگاه اصرار و تهديدی در خوردن صبحانه نبايد به عمل آيد. بهتر است والدين زود بيدار شده، صبحانه را آماده كرده و به تنوع روزانه آن توجه كنند. شما در روزهای مختلف هفته، صبحانه‌های مختلفی را مثل تخم‌مرغ و نان،‌ شير و پنير و نان يا حتی فرنی را تهيه كرده و همچنين برای صرف صبحانه به كودک فرصت دهيد.
دليل سوم بی‌میلی کودکان به خوردن صبحانه ترس و اضطراب كودک است. بعضی از كودكان به دليل ترس و نگرانی از رفتن به مدرسه، صبح‌ها علاقه‌ای به خوردن صبحانه نشان نمی‌دهند. همچنين مشاجرات و دعواهای پدر و مادر می‌تواند بر اشتهای كودک برای خوردن صبحانه اثر بگذارد و علاقه كودک به غذاهای ديگر به عنوان صبحانه از ديگر علت‌های بی‌ميلی بچه‌ها در صبحانه خوردن است.